Зустріч Голови та суддів КСУ з Координатором проектів ОБСЄ в Україні

Версія для друку

Зустріч Голови та суддів КСУ з Координатором проектів ОБСЄ в Україні

 

8 листопада в Конституційному Суді України відбулася робоча зустріч Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, заступника Голови КСУ Сергія Головатого, суддів Суду Віктора Колісника, Олега Первомайського з Координатором проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні, Послом Генріком Вілладсеном.

 

У заході також взяли участь керівник Секретаріату Суду Ярослав Василькевич, Перший секретар Посольства ФРН в Україні Крістіна Фьорстер, Національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Водянніков, Національний менеджер програм з питань правової реформи Координатора проектів ОБСЄ в Україні Віталій Гацелюк.

Метою зустрічі стало обговорення співпраці між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, зокрема, в межах реалізації спільного проєкту щодо підтримки захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції, що виконуватиметься протягом 2019–2021 років.

Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький відзначив довготривале та конструктивне співробітництво між органом конституційної юстиції України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні: «Ви є надійним партнером Конституційного Суду України, реалізація положень спільного проєкту безумовно сприятиме вдосконаленню механізму захисту прав і свобод людини і громадянина, а також врахуванню Конституційним Судом України найкращої міжнародної практики у процесі розгляду конституційних звернень».

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Генрік Вілладсен запевнив у продовженні співпраці та підтримки Конституційного Суду України. Генрік Вілладсен висловив сподівання, що надання Конституційному Суду України більш широкого доступу до іноземного досвіду та кращої міжнародної практики дозволить зміцнити позиції органу конституційної юстиції України на національному та міжнародному рівнях.

Сторони окреслили спільну діяльність в межах проєкту та зауважили, що відповідний проєкт було підтримано Венеційською комісією, Асоціацією конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, а також Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Учасники зустрічі обговорили пріоритетні напрями подальшої співпраці, в тому числі щодо надання експертної допомоги в конституційних провадженнях за конституційними скаргами у Конституційному Суді України спеціальними радниками, що передбачено положеннями Закону України «Про Конституційний Суд України», а також створення багатофункціонального тренінгового центру.

Підбиваючи підсумки зустрічі, сторони подякували одна одній за підтримку та запевнили у готовності до ефективної реалізації положень проєкту щодо підтримки захисту прав людини через покращення доступу до  конституційної юстиції.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України