Зустріч Голови Конституційного Суду України з Головою Консультативної місії ЄС в Україні

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Зустріч Голови Конституційного Суду України з Головою Консультативної місії ЄС в Україні

 

7 березня 2017 року у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна із Головою Консультативної місії ЄС в Україні Кястутісом Ланчінскасом.

Під час зустрічі Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін ознайомив гостя із діяльністю Суду та повноваженнями, які очікують на нього у зв᾿язку з прийнятими змінами до Конституції України в частині правосуддя. Зокрема, це стосується розширення повноважень Конституційного Суду України – запровадження додаткового механізму захисту прав і свобод людини і громадянина – інституту конституційної скарги.

Юрій Баулін підкреслив, що до Суду вже надходять конституційні скарги, але процедура їх розгляду буде передбачена новою редакцією закону про Конституційний Суд України.

Голова Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіс Ланчінскас розповів про успішну роботу Консультативної місії ЄС в Україні та погодився з Головою Конституційного Суду України щодо необхідності подальшої плідної міжнародної співпраці, а також підкреслив важливість проведення круглих столів, колоквіумів та інших заходів, під час яких представники різних країн зможуть обмінюватися досвідом і обговорювати актуальні питання конституційної юрисдикції.

Крім того, співрозмовники обговорили впровадження ініціатив щодо реформування конституційної юстиції як невід’ємної складової системи правосуддя, заснованої на принципі верховенства права, та визначили, що Консультативна місія ЄС в Україні в рамках своїх повноважень сприятиме впровадженню нововведень у діяльності Конституційного Суду України.

У рамках головування Конституційного Суду України в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів Юрій Баулін запросив Кястутіса Ланчінскаса взяти участь у Другому Конгресі Асоціації „Роль конституційних судів в розвитку положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“, що відбудеться наприкінці травня цього року.

Співрозмовники подякували один одному за змістовну зустріч та висловили сподівання на плідну співпрацю.

 

На фото: Голова КСУ Юрій Баулін, Голова Консультативної місії ЄС в Україні Кястутіс Ланчінскас, спеціаліст з питань реформування судової
системи Консультативної місії ЄС в Україні Олена Точиловська, в.о. завідувача Відділу зовнішніх зв`язків КСУ Ірина Васильченко.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України