Візит Голови КСУ Станіслава Шевчука до Королівства Іспанія: участь у наукових заходах та зустріч з Його Величністю Королем Феліпе VI

Версія для друку

Візит Голови КСУ Станіслава Шевчука до Королівства Іспанія: участь у наукових заходах та 
зустріч з Його Величністю Королем Феліпе VI

 18-20 лютого 2019 року Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук перебував з візитом у місті Мадрид (Королівство Іспанія) з метою участі у XXI Міжнародному конгресі з європейського та порівняльного конституційного права та Всесвітньому юридичному конгресі Всесвітньої асоціації юристів.

 

Виступ Голови КСУ Станіслава Шевчука на ХXI Міжнародному конгресі
з європейського та порівняльного конституційного права

 

 

З вiтальною промовою до гостей звернувся Голова Конституцiйного Суду Королiвства Iспанiя Хуан Хосе Гонсалес Рiвас.

До роботи XXI Міжнародного конгресу з європейського та порівняльного конституційного права долучилися науковці-конституціоналісти, очільники та судді органів конституційного контролю з понад 20 країн світу, зокрема, Бельгії, Боснії та Герцеговини, Грузії, Литви, Люксембургу, Молдови, Німеччини, Румунії, Словаччини, Угорщини, України, Франції, Чорногорії, Хорватії.

Конгрес проходив у формі секційних засідань, під час яких учасники обговорили питання щодо практичних аспектів застосування та реалізації принципу верховенства права в конституційному судочинстві, співвідношення верховенства права та верховенства закону, а також зосередили увагу на концепціях принципу «rule of law».

Під час роботи XXI Міжнародного конгресу Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук модерував одну із його сесій, а також представив доповідь на тему: «Верховенство права в судовій практиці Конституційного Суду України».

У рамках візиту Станіслав Шевчук також взяв участь у Всесвітньому юридичному конгресі Всесвітньої асоціації юристів. Серед науковців та конституціоналістів, які долучилися до його роботи, були представники з понад 30 країн світу, зокрема, Австрії, Албанії, Білорусі, Великобританії, Венесуели, Грузії, Італії, Литви, Мексики, Німеччини, Польщі, Перу, Південної Африки, Португалії, Туреччини, України, Франції, Хорватії, Швеції, а також представники міжнародних організацій. Під час цього заходу увагу було зосереджено на принципі верховенства права як гарантії свободи, пропонуючи інтегрований погляд на масштабні проблеми людства, на які мають дати відповідь професійна міжнародна юридична спільнота.

 

Голова КСУ Станіслав Шевчук з Королем Королівства Іспанія Феліпе VІ
та Королевою Летицією

 

 

Крім того, відповідно до програми заходу відбулася урочиста церемонія проголошення Мадридської декларації «Мир через Право» за участі Його Величності Короля Королівства Іспанія Феліпе VI, прем’єр-міністра Королівства Іспанія Педро Санчеса, колишнього прем'єр-міністра Іспанії  Феліпе Гонсалеса, Президента Португалії Марселу Ребелу де Соза, мера Мадрида Мануели Кармен, колишнього Європейського комісара Беніти Ферреро-Вальднер, представників Європейського Союзу та учасників XXI Міжнародного конгресу з європейського та порівняльного конституційного права. 

Програмою також було передбачено вручення Всесвітньої премії миру та свободи за непохитну прихильність до верховенства права та захисту демократії і свободи від Всесвітньої асоціації юристів королю Королівства Іспанія Феліпе VI.

 

Вручення Всесвітньої премії миру та свободи
королю Королівства Іспанія Феліпе VI

 

 

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України