Візит делегації КСУ до Сполучених Штатів Америки

Версія для друку

Візит делегації КСУ до Сполучених Штатів Америки

 

21.11.2018

З 12 по 19 листопада делегація Конституційного Суду України у складі Голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука та суддів Суду Сергія Головатого та Ігоря Сліденка перебувала з візитом у Сполучених Штатах Америки (м. Вашингтон, округ Колумбія).

Метою візиту була участь у Зустрічі європейських національних суддів та З’їзді національних юристів Федералістського товариства з питань дослідження права та публічної політики.

 Основними напрямами для обговорення стали верховенство права, питання боротьби з корупцією, а також безпека у Центральній та Східній Європі. Програма заходу містила три ключові сесії, під час яких учасники обмінялися досвідом та думками з порушеної проблематики.

 У рамках візиту також відбулися зустріч делегації Конституційного Суду України з посадовими особами Міністерства юстиції США, Державного департаменту США, Міністерства фінансів США, Ради національної безпеки США, зокрема, заступником Державного Секретаря США у справах Європи та Євразії Вессом Мітчелом, його заступником з питань Східної Європи та Євразії Джорджем Кентом, Віце-президентом Федералістського товариства з дослідження права та публічної політики Леонардом Лео, директором з міжнародних відносин Федералістського товариства Джеймсом Келлі.

 Під час візиту, делегація Конституційного Суду України також взяла участь у Форумі з вшанування 85-х роковин Голодомору–геноциду 1932-33рр. в Україні, організованому Посольством України в США у співпраці з Крайовим комітетом США з визнання Голодомору – геноцидом та американським аналітичним центром «The Heritage Foundation». На заході виступили, зокрема, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, співголова Українського Сенатського кокусу, сенатор-республіканець Роберт Портман та співголови Українського Конгресового кокусу Конгресмени Сандер Левін та Марсі Каптур. У ході Форуму глядацькій аудиторії були представлені два короткометражних документальних фільми «When We Starve», «Uncounted since 1932» та фотовиставка «Люди правди». 

В рамках заходу відбулася зустріч делегації Конституційного Суду України з Послом України в США Валерієм Чалим.

 Крім того,  Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук провів зустрічі з спеціальним Радником Президента США, керівником секції по Росії та Євразії Ради Національної безпеки США Фіоною Гілл, керівником підрозділу з питань Східної Європи та Росії Ради Національної безпеки США Александром Віндманом, Надзвичайним і Повноважним Послом США у відставці, Директором Євразійського центру при Атлантичній раді США Джоном Гербстом, партнером юридичної компанії «Baker McKenzie» Томасом Фаєрстоуном під час яких було порушено низку актуальних питань, зокрема, питання захисту Конституції як елементу стабільності правової системи і запоруки ефективного функціонування демократичного інституту влади.

Також, під час візиту до Верховного Суду відбулася зустріч делегації Конституційного Суду України з суддею Суду Самуелем Аліто, під час якої було обговорено питання, що становлять спільний інтерес для європейських та американських суддів. Також делегація КСУ взяла участь в офіційному прийомі та вечері, присвячених пам’яті Антоніна Скаліа.

 

Довідково.

Федералістське товариство з питань дослідження права та публічної політики – це об’єднання близько 46 000 американських консерваторів та лібертаріанців, які цікавляться поточним станом правового порядку. Головними засадами його діяльності є принципи існування держави для збереження свободи, необхідності поділу державної влади як основи конституційного управління і визначення судовою владою змісту та сутності права. Протягом останніх років Федералістському товариству вдалося налагодити співпрацю із суддями, юристами та студентами-правниками з усієї Європи.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України