Відбулось чергове робоче засідання Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів

Версія для друку

Прес-служба
(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Відбулось чергове робоче засідання Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів

29 червня 2017 року у місті Батумі, Грузія відбулась робоча зустріч голів конституційних судів – членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ), яку у поточному році очолює Конституційний Суд України.

У засіданні взяли участь в.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко, Голова Конституційного Суду Грузії Заза Тавадзе, Голова Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюс Жалімас, Голова Конституційного Суду Республіки Молдова Тудор Панциру, судді Конституційного Суду України Микола Мельник, Ігор Сліденко та Станіслав Шевчук.

Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на один рік. Ротація здійснюється в алфавітному порядку держав, представлених членами Асоціації, відповідно з 1 січня 2018 року головування в Асоціації  конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) переходить до Конституційного Суду Грузії.

Під час зустрічі учасники обговорили питання підготовки та проведення Третього Конгресу Асоціації та Генеральної Асамблеї, уточнення місця та часу проведення, узгодження порядку денного засідання, питання розширення Асоціації тощо.

Серед питань, порушених під час зустрічі, нагальними залишаються незалежність конституційних судів, гармонізація норм та принципів міжнародного права та національного законодавства, використання досвіду європейських колег і правових актів ЄСПЛ в рішеннях органів конституційної юрисдикції країн-учасниць Асоціації

Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів є успішною платформою для розробки спільних проектів, і має важливе значення як для країн-учасниць, так і для інших інститутів конституційної юрисдикції в Балтійсько-Чорноморському регіоні.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України