У справі щодо конституційності окремих положень Кодексу України про адміністративні правопорушення Суд перейшов до закритої частини засідання для ухвалення рішення

Версія для друку

 

У справі щодо конституційності окремих положень Кодексу України про адміністративні правопорушення 
Суд перейшов до закритої частини засідання для ухвалення рішення

16.09.2020

Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Копилової Надії Анатоліївни щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини першої статті 142, частини п’ятої статті 2791 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Віктор Колісник виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

На думку автора клопотання, оспорювані положення Кодексу не відповідають низці норм Конституції України, оскільки передбачають можливість притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу навіть у разі, якщо ця особа не вчиняла адміністративного правопорушення.

Заявниця зазначає, що „наявність такого правового механізму, як притягнення власників транспортних засобів до відповідальності, навіть у випадку, коли не вони вчинили адміністративне правопорушення, нівелює сутність конституційних прав і свобод, індивідуальної юридичної відповідальності, оскільки призводить до того, що вони стають декларативними і такими, що позбавлені реального механізму захисту“. На підтвердження своєї позиції Копилова Н. А. наводить окремі положення Кодексу, юридичні позиції Конституційного Суду України та вказує, що застосування положень частини першої статті 142, частини п’ятої статті 2791 Кодексу призвели до притягнення її до юридичної відповідальності за адміністративне правопорушення, яке вона не вчиняла.

Суддя-доповідач повідомив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено 22 запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ для з’ясування їхніх позицій щодо питань, порушених у конституційній скарзі.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України