Судді Конституційного Суду України взяли участь у шостих фахових зустрічах з конституційно-правової тематики

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Судді Конституційного Суду України взяли участь у шостих фахових зустрічах з конституційно-правової тематики

Делегація Конституційного Суду України у складі в.о Голови КСУ Віктора Кривенка, суддів Віктора Колісника, Станіслава Шевчука і Олександра Тупицького, наукових консультантів суддів КСУ Ніни Кучерук та Вікторії Гаврилкіної взяла участь у шостих фахових зустрічах з конституційно-правової тематики, які відбулися 26–29 листопада 2017 року в м. Бонн (ФРН). Захід був організований за сприяння і підтримки Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва (ІРЦ).

Візит став продовженням традиційних українсько-німецьких зустрічей щодо обміну науково-методичним досвідом між органами конституційної юрисдикції обох держав. Програма заходу передбачала обговорення важливих теоретичних та практичних аспектів сучасного конституційного судочинства.

З німецької сторони у заході взяли участь судді Федерального Конституційного суду у відставці професор, доктор Удо Штайнер та професор, доктор Райнхард Гайєр, науковий референт (Інститут ім. Макса Планка зарубіжного публічного права та міжнародного права, м. Гейдельберг) Маттіас Хартвіг та Генеральний директор Фонду ІРЦ Вероніка Келлер-Енгельс, яка виступила з вітальним словом перед учасниками заходу.

У перший день зустрічей судді Конституційного Суду України розповіли німецьким колегам про стан конституційної реформи в Україні та імплементацію нових повноважень Конституційного Суду України. Судді представили короткий огляд новел Закону України «Про Конституційний Суд України» від 13 липня 2017 року та розповіли про зміни у структурі і діяльності Суду, які у зв’язку з цим відбулися.

У рамках заходу між учасниками відбулися фахові дискусії під час яких учасники обговорили форми розгляду справ Федеральним Конституційним судом, діяльність двох сенатів у Федеральному Конституційному суді, розподіл справ між ними і узгодження позицій, а також практику опрацювання конституційних скарг Федеральним Конституційним судом.

Учасники заходу звернулися до проблем, які виникають у судовій практиці Федерального Конституційного суду з точки зору збалансування основоположних прав та свобод (наприклад, свободи слова або свободи преси і захисту приватної сфери; або захисту персональних даних та публічного інтересу і свободи отримання інформації) та обговорили роль конституційного суду при переході від авторитарного до демократичного режиму.

По завершенню зустрічей сторони висловили взаємні сподівання стосовно перспектив подальшої конструктивної співпраці і продовження  регулярних фахових бесід у такому ж форматі.

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України