Судді Другого сенату КСУ розглянули низку справ за конституційними скаргами

Версія для друку

 

Судді Другого сенату КСУ розглянули низку справ за конституційними скаргами

17.02.2021

Сьогодні, 17 лютого, Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні розглядав справу за конституційною скаргою громадянина України Дяченка Олександра Миколайовича (та інших громадян України) щодо відповідності Конституції України підпункту 13 пункту 4 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76-VIII. Розгляд цієї справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань.

Також сенат розглядав справу за конституційною скаргою Кошик Олени Валеріївни щодо конституційності положень частини сьомої статті 48 Закону України „Про державну службу“ від 10 грудня 2015 року № 889-VIII у взаємозв’язку з положеннями частин першої, другої статті 21, пункту 8 частини другої статті 46 цього закону. Постановлено Ухвалу про закриття конституційного провадження у цій справі.

На пленарному засіданні Другий сенат Суду продовжив розгляд справи за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк „ІНДУСТРІАЛБАНК“ щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 13, частини третьої статті 16 Цивільного кодексу України. Її розгляд буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань. Другим сенатом Суду постановлено дві ухвали за результатами розгляду заяв суддів про самовідвід.

Окрім цього, відбулося засідання Третьої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України щодо розгляду питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Месеврі Василя Степановича щодо відповідності Конституції України положень абзацу другого пункту 2 розділу ІІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи“ та офіційного тлумачення положень частини третьої статті 53 Закону України „Про пенсійне забезпечення“. За результатами засідання постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у цій справі.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2021 Конституційний Суд України