Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Бівалькевича Б. В.

Версія для друку

Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі
за конституційною скаргою Бівалькевича Б. В.

Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Бівалькевича Богдана В’ячеславовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення пункту 8 розділу ХІ „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про Національну поліцію“ від 2 липня 2015 року № 580–VІІІ (далі – Закон).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Олег Первомайський виклав зміст конституційної скарги та підстави для відкриття конституційного провадження у справі.

Cуддя-доповідач поінформував, що оспорюваним положенням Закону визначено, що з дня опублікування Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

На думку автора клопотання, вказане положення Закону позбавило його прав на персональне попередження про наступне звільнення та отримання пропозиції з боку роботодавця щодо іншої роботи у тій самій організації. Заявник стверджує, що оспорюване положення Закону суперечить статтям 8, 22, 43 Конституції України.

Суддя-доповідач також зазначив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи направлено запити до державних органів та наукових установ для з’ясування їх позицій щодо порушених у конституційній скарзі питань.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий.

На пленарному засіданні був присутній суб’єкт права на конституційну скаргу Богдан Бівалькевич.

Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України