Розглянуто справу за конституційною скаргою Малофєєва А. І.

Версія для друку

Розглянуто справу за конституційною скаргою Малофєєва А. І.

16.09.2020

Другий сенат Конституційного Суду України 16 вересня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Малофєєва Артема Івановича.

Заслухавши інформацію судді-доповідача Володимира Мойсика щодо змісту конституційної скарги та підстав для відкриття конституційного провадження у справі, Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Суб’єкт права на конституційну скаргу звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають положенням частин першої, другої статті 8, частин другої, третьої статті 22, частини першої статті 24, частин першої, четвертої статті 41, частини першої статті 42, частини першої статті 64 Конституції України, положення пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464–VI зі змінами (далі – Закон № 2464).

У статті 7 Закону визначено базу нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з доходу (прибутку), отриманого від підприємницької діяльності. «У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску», – йдеться в оспорюваній статті Закону.

Крім того, суддя-доповідач поінформував, що Судом направлено звернення щодо висловлення позиції стосовно питань, порушених у конституційній скарзі, до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністра юстиції України, Державної податкової служби України, фахівців Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Правового департаменту Секретаріату  Суду, а також повідомив про відповіді, отримані на ці  запити.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України в рубриці «Архів відеотрансляцій засідань» за посиланням: http://ccu.gov.ua/kategoriya/2020.

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України