Підготовче засідання Вільнюського форуму конституційних судів Грузії, Литовської Республіки, Республіки Молдова та України

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ РОБОТИ)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Підготовче засідання Вільнюського форуму конституційних судів Грузії, Литовської Республіки,
Республіки Молдова та України

24 жовтня 2017 року у м. Вільнюс відбулася міжнародна конференція конституційних судів Грузії, Литовської Республіки, Республіки Молдова та України, членів Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів. Участь у підготовчому засіданні Вільнюського форуму від Конституційного Суду України взяли судді Станіслав Шевчук та Микола Мельник.

Зустріч проходила за головування Дейнюса Жалімаса, Голови Конституційного Суду Литовської Республіки. Зокрема, відбулась панельна дискусія на тему «Роздуми про імплементацію та захист принципів верховенства права. Регіональні виклики», участь у якій приймали також представники Центру східноєвропейських досліджень.

В рамках форуму проходила зустріч Президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте з Головою Конституційного Суду Грузії Зазою Тавадзе, Головою Конституційного Суду Литовської Республіки Дейнюсом Жалімасом, Головою Конституційного Суду Республіки Молдова Тудором Панциру, суддею Конституційного Суду України, Головою постійної комісії з міжнародних зв’язків Станіславом Шевчуком, під час якої було обговорено важливість розвитку правової держави, реформи правової системи, незалежності судової системи і підтримки Литви у посилені ролі конституційних судів і демократичних процесів.

Під час зустрічі зазначалося, що країни Східного партнерства стикаються з серйозними проблемами у забезпеченні конституційної незалежності судової системи, що іноді паралізує їх роботу. Президент Литовської Республіки наголосила на необхідності забезпечення незалежності конституційних судів як запобіжників від небезпеки правового нігілізму політиків.

Глава держави зупинилася на важливості верховенства права для демократичних країн, а також на особливій ролі конституційних судів у зміцненні захисту демократії і прав людини. За її словами, конституційні суди мають бути незалежними і не піддаватися політичному впливу. Зокрема, пані Президент підкреслила, що Литва також проходила довгий шлях задля встановлення верховенства права та демократії і готова продовжувати ділитися своїм досвідом із країнами-партнерами.

Представники конституційних судів Грузії, Молдови та України висловили інтерес та зацікавленість у використанні досвіду Конституційного Суду Литовської Республіки в контексті зміцнення незалежності національних судів та укріплення довіри до них. Суддя КСУ Станіслав Шевчук подякував Президенту Литви за послідовну підтримку України у поновленні територіальної цілісності та засудженні агресора, а також поінформував про реформу Конституційного Суду України.

Під час засідання були представлені доповіді з нещодавньої практики конституційного судочинства учасників засідання, які викликали жваву дискусію. Програма заходу також передбачає участь представників конституційних судів в урочистостях з нагоди відзначення 25-ї річниці Конституції Литовської Республіки.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України