Конституційний Суд України передав головування в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) Конституційному Суду Грузії

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Конституційний Суд України передав головування в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та
Чорного морів (BBCJ) Конституційному Суду Грузії

З 1 січня по 31 грудня 2017 року Конституційний Суд України головував в Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (далі – Асоціація).

Під головуванням Конституційного Суду України було організовано 2-й Конгрес Асоціації на тему: „Роль конституційних судів у тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та права ЄС, рішень міжнародних судів“, який відбувся 1–2 червня 2017 року у місті Харків.

Крім того, у місті Харків 2 червня 2017 року відбулася Генеральна Асамблея BBCJ, на якій схвалено звіт Генерального секретаря Асоціації за 2016 рік, засновано офіційний друкований орган „Часопис Асоціації“, погоджено навершя до прапора Асоціації, а також вирішено, що наступний Конгрес Асоціації відбудеться в другій половині травня 2018 року у місті Тбілісі.

За підсумками Конгресу Асоціації прийнято Резолюцію, текст якої направлено Всесвітній конференції конституційного правосуддя, Конференції європейських конституційних судів, Європейській Комісії „За демократію через право“ (Венеціанська Комісія), Європейському суду з прав людини та Суду Європейського Союзу.

Наприкінці червня 2017 року Асоціація взяла участь у ХVІІ Конгресі Конференції європейських конституційних судів на тему: „Роль конституційних судів у відстоюванні та застосуванні конституційних принципів“.

Робоча зустріч судів-членів Асоціації в рамках 4-го Конгресу Всесвітньої конференції конституційного правосуддя „Верховенство права та конституційне правосуддя у сучасному світі“, організованого Конституційним Судом Литовської Республіки, відбулась 11 вересня 2017 року у місті Вільнюс.

Підготовче засідання до Вільнюського форуму, організоване в рамках проекту співробітництва „Сприяння конституційним судам Грузії, Республіки Молдова та України в забезпеченні реалізації та захисту принципів верховенства права в контексті регіональних викликів“, проходило  24–25 жовтня 2017 року у місті Вільнюс (Литовська Республіка).

Згідно зі Статутом BBCJ головування в Асоціації здійснюється кожною державою-учасницею строком на один рік і передається наступній – в алфавітному порядку. За станом на 1 січня 2018 року Конституційний Суд України передав головування в Асоціації Конституційному Суду Грузії.

 

English version

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України