Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін провів зустріч з координатором Проекту ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні“ Довідасом Віткаускасом

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА

КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

 

01033, Київ, Жилянська, 14

тел. 238-10-80, 238-10-25

факс 287-36-16

 

Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін  провів зустріч з координатором Проекту ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні“ Довідасом Віткаускасом

 

14 червня 2016 року у Конституційному Суді України відбулася зустріч Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна з координатором Проекту ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні“ Довідасом Віткаускасом.

У зустрічі взяли участь національні експерти Проекту ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні“ Юлія Землицька, Денис Пащенко, керівник Секретаріату Конституційного Суду України Ярослав Василькевич, керівник Управління забезпечення діяльності Голови та заступників Голови КСУ Марина Аршевська, завідувач Відділу зовнішніх зв’язків Ольга Кравченко.

Співрозмовники обговорили низку питань, що стосуються подальшої співпраці між Конституційним Судом України і представниками Проекту ЄС, зокрема йшлося про визначення актуальних тем, які є нагальними для Суду найближчим часом.

Довідас Віткаускас наголосив на тому, що є важливим із загального проекту визначити більш вузькі необхідні теми/напрями взаємодії для подальшого створення спеціальних проектів.

Разом з тим, Юрій Баулін зазначив, що у зв’язку із змінами до Конституції України в частині правосуддя, важливим залишається напрямок роботи стосовно внесення змін до Закону України про Конституційний Суд України, до Регламенту КСУ та визначення засад конституційного судочинства. Він також торкнувся питання запровадження в Україні конституційної скарги, і підкреслив важливість визначення її моделі для української держави, з чим погодився Довідас Віткаускас, додавши, що „у такій тонкій темі одного рецепту немає“.

Координатор Проекту ЄС висловив свою підтримку працювати за визначеними темами спільно з українськими колегами. Він також запропонував визначитися стосовно експертів країн-ЄС, які могли б увійти до складу робочої групи в рамках спецпроекту.

Голова КСУ Юрій Баулін поінформував співрозмовників, що в жовтні цього року Конституційний Суд України відзначатиме 20-у річницю свого заснування та проводитиме міжнародну конференцію, на якій будуть обговорюватися нагальні питання конституційної юрисдикції, і запропонував гостям взяти у ній участь.

На завершення зустрічі сторони подякували за бесіду і висловили сподівання на подальше плідне співробітництво.

 

Довідково.

Європейський Союз підтримує намагання України створити систему правосуддя, засновану на принципі верховенства права. Саме на досягнення цієї мети спрямований Проект ЄС „Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні“, що впроваджений у жовтні 2013 року по грудень 2016 року. Ця трирічна ініціатива передбачає обмін досвідом та найкращими практиками між органами влади України та експертами з країн ЄС та сприяє сталим реформам у секторі юстиції України.

Проект складається із шести ключових компонентів: розвиток загальної стратегії реформ сектору юстиції, підтримка реформи правоохоронних органів, підтримка реформи прокуратури, розширення доступу до правосуддя і забезпечення права на захист, зміцнення незалежності судової системи, запобігання та боротьба з корупцією.

Проект співпрацює з державними установами та громадським суспільством з метою розвитку більш справедливої, ефективної та підзвітної системи судочинства та правоохоронної діяльності, яка забезпечує дотримання прав людини, захищає та підтримує народ України.

Конституційний Суд України є одним з партнерів вказаного Проекту.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України