Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційною скаргою Бобиря О.Я.

Версія для друку

 

Другий сенат КСУ перейшов до закритої частини пленарного засідання

у справі за конституційною скаргою Бобиря О.Я.

 

15.04.2019

15 квітня Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Бобиря Олексія Яковича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796–ХІІ зі змінами (далі – Закон).

Під час пленарного засідання суддя-доповідач у справі Наталя Шаптала акцентувала увагу на змісті конституційної скарги, підставах для відкриття конституційного провадження.

Суддя-доповідач поінформувала, що конституційна скарга подана належним суб’єктом права на конституційну скаргу та у частині зазначеного питання відповідає вимогам щодо її форми і змісту, встановленим Законом України «Про Конституційний Суд України», а порушене у конституційній скарзі питання, належить до повноважень Конституційного Суду України.

Відповідно до частини третьої статті 59 Закону особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до Закону або за бажанням таких осіб – з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

У конституційній скарзі Бобир О.Я. вказує на те, що положення частини третьої статті 59 Закону не поширюється на військовослужбовців із числа військовозобов’язаних, призваних на військові збори з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, у зв’язку з чим він отримує пенсію «у три рази нижчу ніж солдати строкової служби», які також приймали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що порушує його конституційні права, визначені частиною першою статті 9, частинами першою, другою статті 24 Конституції України.

Другий сенат Конституційного Суду України завершив розгляд справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

Головував на пленарному засіданні заступник Голови Конституційного Суду України Олександр Тупицький.

На пленарному засіданні були присутні суб’єкт права на конституційну скаргу Олексій Бобир, уповноважений представник суб’єкта права на конституційну скаргу Олег Ананченко, інші громадяни України.

Пленарне засідання транслювалося на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України в рубриці «Відеотрансляція засідань».

 

Інформує відділ комунікацій Конституційного Суду України та правового моніторингу

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2019 Конституційний Суд України