До Міжнародного Дня захисту дітей

Версія для друку

 

До Міжнародного Дня захисту дітей

 

Сьогодні в Україні та світі відзначають Міжнародний День захисту дітей. Це свято нагадує нам про те, що діти є особливою соціальною групою населення, яка має свої права, інтереси, специфічні проблеми, але не може самостійно відстоювати і захищати їх перед суспільством. «Світовою конституцією прав дитини» називають Конвенцію про права дітей, прийняту Генеральною асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року. З того часу практично всі країни світу ратифікували документ. Україна включила Конвенцію в національне законодавство 27 вересня 1991 року.

Кожна держава світу прагне захищати права дітей, забезпечуючи їм здорове, безпечне та гідне життя.

В Україні Конституційний Суд також обстоював порушені права маленьких громадян. Зокрема, ще в 2002 році Конституційний Суд України ухвалив Рішення №18-рп/2002 у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень постанов Кабінету Міністрів України «Про встановлення плати за користування підручниками в загальноосвітніх школах», «Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1996 р. № 1031» і пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такою, що втратила дію, постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 1998 р. № 1128» (справа про безоплатне користування шкільними підручниками), яким захистив право дітей на доступність та безоплатність освіти.

Тоді Конституційний Суд визнав неконституційними постанови Кабінету Міністрів України в частині встановлення плати за користування шкільними підручниками в загальноосвітніх державних і комунальних навчальних закладах. Адже безоплатне користування шкільними підручниками є однією з державних гарантій здобуття обов'язкової повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, як це передбачено статтею 53 Конституції України.

Ми усвідомлюємо, що діти – майбутнє будь-якої країни. Тому зобов’язані взяти на себе відповідальність за безумовне дотримання їх конституційних прав, щоб вони виросли щасливими громадянами України.

У цей святковий день бажаємо кожній дитині безмежного щастя, доброго здоров’я, родинного затишку та тепла, і звичайно, здійснення найнеймовірніших задумів та мрій.

Традиційно Конституційний Суд України долучається до відзначення цієї світлої події. Цьогоріч Судом організовано фотовиставку творчих дитячих робіт. Дитячі витвори мистецтва можна переглянути за посиланням:
https://www.facebook.com/ConstitutionalCourtofUkraine/posts/1125925474474835?comment_id=1125932397807476&notif_id=1591016800476461&notif_t=feed_comment

 

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2020 Конституційний Суд України