BBCJ засуджує тиск на Конституційний Суд Республіки Молдова, що здійснюється главою держави

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

 

Неофіційний переклад

BBCJ засуджує тиск на Конституційний Суд Республіки Молдова,
що здійснюється главою держави

18 жовтня 2017 року – Асоціація конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) висловлює свою глибоку стурбованість у зв'язку з тиском, що здійснюється Президентом Республіки Молдова та його втручанням у діяльність Конституційного Суду Республіки Молдова.

Відповідно до принципу верховенства права в кожній демократичній державі Конституція, включаючи судову практику Конституційного суду, є обов’язковими для всіх осіб, установ та державних органів. Конституційний суд гарантує верховенство Конституції, що є основоположною конституційної цінністю. Виконання цього можливе лише за умови, що Конституційний суд дійсно незалежний. Тому авторитет Конституційного суду, а саме його виняткове повноваження щодо офіційного тлумачення Конституції, має дотримуватися всіма державними установами та посадовими особами, в тому числі главою держави.

BBCJ заявляє про свою підтримку Конституційного Суду Республіки Молдова і вважає неприпустимими будь-які дії органів державної влади та посадових осіб, які підривають основи демократії та верховенства права, авторитет Конституційного Суду, посягають на його незалежність, і тому є неприйнятними у демократичній державі.

 

Віктор КРИВЕНКО,
Головуючий Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, в.о. Голови Конституційного Суду України

 

Заза ТАВАДЗЕ,
Голова Конституційного Суду Грузії

 

Дейнюс ЖАЛІМАС,
Голова Конституційного Суду Литовської Республіки

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2018 Конституційний Суд України