АНОНС. 1-2 червня 2017 р. відбудеться Другий Конгрес Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ)

Версія для друку

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
(Сектор інформаційно-аналітичної роботи)

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

АНОНС

Другий Конгрес Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів (BBCJ) на тему: „Роль конституційних судів в тлумаченні положень національних конституцій в контексті загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, права ЄС, рішень міжнародних судів“ та Генеральна Асамблея Асоціації відбудуться 1-2 червня 2017 року у місті Харків, Україна.

Захід організований Конституційним Судом України спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва та за підтримки Національної академії правових наук.

У роботі Конгресу візьмуть участь голови та судді конституційних судів – члени Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, а саме: України, Грузії, Республіки Молдова, Литовської Республіки, судді органів конституційної юрисдикції іноземних держав – Албанії, Болгарії, Естонії, Кіпру, Латвії, Македонії, Польщі, Сербії, Туреччини, Хорватії, Чехії, Чорногорії, судді Європейського Союзу, представники міжнародних організацій та фондів, зокрема, Ради Європи, ОБСЄ, ГУАМ, Німецького фонду міжнародного правового співробітництва (IRZ), проекту USAID, дипломатичного корпусу, а також представники державних органів влади України, Адміністрації Президента України, судових установ, вчені вітчизняних та зарубіжних навчальних, наукових закладів, зокрема, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського Національного університету імені В.Н.Каразіна, Національної академії правових наук України, Регенсбурзького університету, Університету імені  М. Ромеріса тощо.

Місце проведення: місто Харків, вул. Пушкінська, 80, Навчально-бібліотечний комплекс Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, 10-й поверх, Зал „Форум“.

Робочі мови: англійська та українська.

Акредитація журналістів на цей захід відбуватиметься 29 травня 2017 року до 18 години за телефонами: (044) 238-10-25, 238-10-80 (прес-служба КСУ), електронною поштою press@ccu.gov.ua

Допуск на Другий Конгрес відбуватиметься при пред’явленні паспорта і посвідчення журналіста.

Орієнтовний графік роботи 1 червня:

9:00   – Початок реєстрації учасників заходу та представників ЗМІ на 10-му поверсі біля навчально-бібліотечного комплексу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.  

10:00  – Урочисте відкриття Другого конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів.

12:00 – Початок першого засідання Конгресу: „Національна конституційна парадигма і загальновизнані принципи та норми міжнародного права і права ЄС, рішення міжнародних судів“.

13:00-14:00 – Перерва.

14:00  – Продовження першого засідання.

16:00 – Початок другого засідання Конгресу: „Співвідношення верховенства права та верховенства конституцій: національні особливості право розуміння в контексті загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та права ЄС, рішень міжнародних судів“.

17:30  – Закінчення засідання. Закінчення першого дня Конгресу.

Орієнтовний графік роботи 2 червня:

10:00  – Продовження другого засідання Конгресу.

12:30  – Підбиття підсумків. Прийняття підсумкової резолюції.

 

*За додатковою інформацією звертатися за телефонами: (044) 238-10-25, 238-10-80.

Довідково. Початком діяльності Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів стало підписання Декларації про її створення очільниками конституційних судів України, Грузії, Литви та Молдови у жовтні 2015 року у м. Вільнюсі.

Відповідно до цього документу країни-учасниці визнають необхідність зміцнення незалежності конституційних судів та еквівалентних їм інститутів, як суттєвого фактора у забезпеченні демократії, верховенства Конституції, поділяють спільну мету щодо сприяння обміну інформацією стосовно кращих юридичних практик у галузі конституційного права тощо.

Цілями Асоціації згідно із Статутом є сприяння захисту прав людини та основних свобод, гарантування демократичних принципів та цінностей, забезпечення і реалізація принципів верховенства права, сприяння незалежності конституційних судів у здійсненні конституційного правосуддя, співпраця та обмін досвідом серед країн-членів.

Органами Асоціації, за допомогою яких вона здійснює свою діяльність, є Генеральна асамблея та Генеральний секретар.

Генеральна асамблея, яка збирається щорічно, складається з голів конституційних судів або еквівалентних їм інститутів – членів Асоціації. Головування в Асоціації здійснюється Головою кожного члена Асоціації строком на один рік. Ротація здійснюється в алфавітному порядку держав, представлених членами Асоціації. З 1 січня 2017 року головування в Асоціації перейшло до Конституційного Суду України.

Задля сприяння обміну досвідом та інформацією з питань конституційного правосуддя, а також питань, які стосуються відносин між конституційними судами та іншими державними органами, а також співпраці з міжнародними організаціями та іншими установами, що поділяють цілі Асоціації, на регулярній основі відбувається організація спільних заходів.

 

Сайт розроблено за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні
© 2017 Конституційний Суд України